20
Międzynarodowa Konferencja Tenisowa 2025
Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Tenisową w Kozerkach! Weź udział w wydarzeniu, które pomoże na nowo zdefiniować przyszłość polskiego tenisa!
Temat przewodni: „Rozwiązania systemowe jako gwarancja wysokiej jakości i efektywnego procesu szkoleniowego”
📅 Kiedy? 13-14 marca 2025
📍 Gdzie? ul. Jowisza 92, Kozerki
👥 Organizator: Akademia Tenisowa Tenis Kozerki – Fundacja De Arte Athletica
Brak jednolitych standardów i systemowego wsparcia to główne bariery w rozwoju talentów i profesjonalizacji tenisa w Polsce. Trenerzy, rodzice, a przede wszystkim sami zawodnicy mierzą się z licznymi wyzwaniami – od finansowania kariery, przez zarządzanie treningiem, aż po kwestie prawne i promocyjne. Czy polski tenis jest gotowy na kompleksowe zmiany, które pomogą zwiększyć szansę zawodników na sukces na arenie międzynarodowej?
Międzynarodowa Konferencja Tenisowa w Kozerkach to wydarzenie, które może na nowo zdefiniować przyszłość polskiego tenisa! Spotkaj się z ekspertami i liderami branży z Polski i zagranicy, poznaj najistotniejsze, wielopoziomowe praktyki mające wpływ na rozwój kariery zawodniczej od najmłodszych lat aż po światową scenę.
Co czeka na uczestników?
- Praktyczna wiedza z kluczowych obszarów – dowiesz się, jak wprowadzać światowe standardy i wspierać rozwój młodych zawodników na każdym etapie ich kariery.
- Inspirujący goście specjalni – m.in. prof. Maciej Błaszak, prof. Marek Safjan, Johan Kriek, Mariano Hood, Maks Kaśnikowski
- Możliwość nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń z ludźmi z branży
- Uroczysta Kolacja przygotowana przez Szefa Kuchni Restauracji ToTu (opcja dodatkowo płatna)
Na żywo lub online?
Szczególnie gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu na żywo. Konferencja, poza źródłem inspirującej wiedzy, będzie też okazją do nawiązania wartościowych kontaktów w trakcie przerw kawowych, lunchowych oraz wieczornej kolacji.
Jeśli nie możesz do nas dojechać osobiście, zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu online. Już wkrótce ruszy sprzedaż Wykup dostęp do streamingu.
Uroczysta kolacja (opcja dodatkowo płatna)
13 marca o godzinie 19:00 zapraszamy na uroczystą kolację przygotowaną specjalnie dla Państwa przez Szefa Kuchni Restauracji ToTu. Zaserwujemy wykwintne dania kuchni polskiej i śródziemnomorskiej. Czas umilać będzie trio muzyczne, a barman zadba o najlepsze trunki.
Limit miejsc ograniczony.
Całkowity koszt kolacji, uwzględniający kolację serwowaną, napoje i alkohol to 290 zł.
Już dziś kup bilet i nie przegap okazji, by zdobyć wiedzę i doświadczenie, które pozwolą Ci tworzyć przyszłość polskiego tenisa.
Partnerzy wydarzenia:
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Gmina Grodzisk Mazowiecki
Head
Tenis Magazyn
Dzień 1 – czwartek, 13.03.2025
09:00 Rejestracja uczestników
10:00 Powitanie: cele konferencji
10:15 Panel (I): ROLA ZWIĄZKU TENISOWEGO
Jak rozumieć pojęcie zarządzania tenisem? Jakie cele ma realizować związek tenisowy? Jakie modele zarządzania
funkcjonują w państwach, które są uważane za liderów?
Prowadzący: Marek Furjan
Uczestnicy:
Przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki
Dariusz Łukaszewski – Polski Związek Tenisowy, Prezes Zarządu
Federico Raffo – Irlandzka Federacja Tenisowa, Doradca ds. Szkolenia Specjalistycznego
Wojciech Czayka – Polski Związek Piłki Siatkowej, Dyrektor Pionu Rozgrywek Krajowych i Międzynarodowych
11:15 Sesja pytań i odpowiedzi
11:30 Przerwa kawowa
12:00 PRELEKCJA: KIEDY ZAWODNIK JEST ARTYSTĄ a KIEDY RZEMIEŚLNIKIEM?
Gość specjalny – prof. Maciej Błaszak – Kognitywista, biolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych.
Co możemy zrobić żeby życie zawodnika wyczynowego było stale pełne pasji? Jak motywować samego siebie, by chciało nam się chcieć? Jak utrzymać wysokie zaangażowanie, zarówno w okresie treningów, jak i startów, na korcie i poza nim? Jak uodpornić się na strach? Jak budować reputację i jej nie stracić?
13:30 Lunch
15:00 Panel (II): ROLA AKADEMII TENISOWYCH I SPORTU AKADEMICKIEGO
Na czym polega różnica pomiędzy klubem a akademią tenisową? Jakie korzyści i perspektywy daje młodemu zawodnikowi akademia tenisowa? Jaką rolę pełni akademia dla czołowych zawodników? Czy sport akademicki można uznać za kontynuację pracy w akademii – podobieństwa i różnice.
Prowadzący: Marek Furjan
Uczestnicy:
Johan i Daga Kriek – Johan Kriek Tennis Academy, właściciele, Floryda
Piotr Banas – Norfolk State University, USPTA Elite Tennis Professional Men’s and Women’s Head Tennis
Coach, Wirginia
Federico Raffo – Irlandzka Federacja Tenisowa, Doradca ds. Szkolenia Specjalistycznego
Mariano Hood – były zawodnik ATP, trener
Jarosław Lewandowski – Akademia Tenisowa Tenis Kozerki, pomysłodawca i założyciel
16:30 Sesja pytań i odpowiedzi
17:00 Networking / Czas wolny
19:00 Uroczysta kolacja (opcja płatna dodatkowo, ilość miejsc ograniczona)
Dzień 2 – piątek, 14.03.2025
09:00 Poranna kawa
09:30 PRELEKCJA: STRUKTURA ZWIĄZKU, FINANSOWANIE ZAWODNIKÓW, SYSTEM TRENINGU SPORTOWEGO
Gość specjalny – Martin Hynek, Wiceprezes Czeskiej Federacji Tenisowej.
10:00 Sesja pytań i odpowiedzi
10:15 DYSKUSJA (I): PRAWNE ASPEKTY POJĘCIA MARKI OSOBISTEJ I KOMERCJALIZACJI OSOBOWOŚCI.
Goście specjalni – prof. Marek Safjan, były Prezes Trybunału Konstytucyjnego, były sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz adw. Bartłomiej Witucki z kancelarii Safjan & Witucki Adwokaci i Radcowie Prawni.
10:45 Sesja pytań i odpowiedzi
11:00 Przerwa kawowa
11:30 DYSKUSJA (III): CO ZNACZY BYĆ TWARZĄ MARKI?
Lucyna Szymańska – Prezes D’Vision Model Managment, manager Anji Rubik
Krzysztof Stepniewski – Senior Manager Athlete Partnerships, SportFive, agencja współpracująca z Alexem Zverevem
porozmawia Markiem Furjanem na temat tajników kontraktów reklamowych widzianych „od kuchni”.
12:15 Sesja pytań i odpowiedzi
12:30 Panel (III): ZARZĄDZANIE KARIERĄ ZAWODNICZĄ – OD SKRZATA DO WIELKIEGO SZLEMA
Jakie wyzwania zawodnicy napotykają w zależności od wieku? Czy sukcesy rekompensują poświęcenie, stres i porażki? Czy pieniądze rozwiązują wszystkie problemy? Ile kosztuje szkolenie zawodnika do poziomu juniorskiego międzynarodowego. Ile trzeba mieć pieniędzy, aby przejść na zawodowstwo i gdzie ich szukać? Aspekty prawne umów sponsoringowych i reklamowych.
Prowadzący: Marek Furjan
Uczestnicy:
Jakub Kaśnikowski – tata Maksa Kaśnikowskiego, 21-letniego zawodnika, który zadebiutował w US Open
Maks Kaśnikowski – zawodnik Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, 3-cia rakieta singlowa Polski, reprezentant Polski w rozgrywkach Davis Cup
Mariano Hood – były zawodnik ATP, trener
Magdalena Sawicka – mama i trenerka Tomka Berkiety, 18-letniego zawodnika, finalisty Rolland Garros Junior 2024
Romain Rosenberg – Zastępca Dyrektora Wykonawczego PTPA (Professional Tennis Players Association), Nowy Jork
Bartłomiej Witucki – Safjan & Witucki Adwokaci i Radcowie Prawni, adwokat.
14:00 Sesja pytań i odpowiedzi
14:15 Podsumowanie konferencji i zakończenie
14:30 Lunch
Dariusz Łukaszewski
Dariusz Łukaszewski jest prezesem Polskiego Związku Tenisowego (PZT), stanowisko to objął w 2022 roku. Łukaszewski wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa ds. sportowych PZT, Od wielu lat związany z klubem tenisowym Górnik Bytom, gdzie pełni funkcję dyrektora klubu.
Federico Raffo
Urugwajski trener z wieloletnim doświadczeniem jako Tennis Coach, Performance Coach i Head Coach w irlandzkich klubach tenisowych. Pracuje z najlepszymi zawodnikami w Irlandii, grającymi na poziomie międzynarodowym. Doradca Irlandzkiej Federacji Tenisowej.
Wojciech Czayka
Dyrektor Pionu Rozgrywek Krajowych i Międzynarodowych w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Dyrektor Zarządzający w spółce Polska Siatkówka sp. z o.o., Członek Komisji Europejskiej Piłki Siatkowej (CEV), Członek Rady Wydarzeń Sportowych w Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).
prof. Maciej Błaszak
Stypendysta Uniwersytetu w Kilonii (Stypendium DAAD) i Uniwersytetu w Edynburgu (Stypendium Tempus). Wykładowca Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie (psychologia biznesu, coaching), Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (MBA – świadomy rozwój kariery), Uniwersytetu SWPS w Poznaniu (coaching). Zainteresowania badawcze dotyczą epigenezy umysłu, czyli możliwości kształtowania mózgu człowieka pod wpływem bodźców środowiskowych. Zajmuje się psychologią uniwersalnego projektowania, psychologią biznesu i edukacją inspirowaną badaniami nad mózgiem.
Johan Kriek
Johan Kriek wygrał dwa Australian Open, był półfinalistą US Open, dotarł do półfinału French Open i ćwierćfinału Wimbledonu. Wygrał 14 tytułów singlistów i 8 deblowych, osiągając najwyższą pozycję w rankingu wszech czasów, numer 7 na świecie. Najbardziej pamiętne zwycięstwa Krieka obejmują zwycięstwa nad Andre Agassim, Jimmym Connorsem, Johnem McEnroe i Bjornem Borgiem.
Piotr Banas
Norfolk State Athletics ogłosiło Piotra Banasa głównym trenerem tenisa mężczyzn i kobiet 25 lutego 2022 r. Piotr Banas przyszedł do NSU po ponad czterech latach spędzonych w programie tenisa kobiet Fordham University, gdzie pełnił funkcję asystenta trenera w latach 2017-19 i zastępcy głównego trenera w latach 2019-21. Był również częścią sztabu trenerskiego Sacred Heart University przez rok w 2016r. Banas ukończył studia licencjackie w zakresie zarządzania sportem na Uniwersytecie Ul Lafayette w 2010 r., a w 2015 r. uzyskał tytuł MBA.
Jarosław Lewandowski
Jarosław Lewandowski jest założycielem Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, która w krótkim czasie zyskała renomę jako jeden z najszybciej rozwijających się ośrodków tenisowych w Europie. Obiekt ten oferuje doskonałe warunki do treningów i rozgrywek, przyciągając zarówno profesjonalnych sportowców, jak i amatorów. W 2022 roku zawodnicy akademii odnotowali 72 międzynarodowe zwycięstwa w różnych kategoriach wiekowych.
Martin Hynek
Wiceprezes Czeskiego Związku Tenisowego. Były zawodnik, trener, od 9 lat zasiada we władzach związku. Organizator wielu polsko – czeskich turniejów i imprez dla dzieci i młodzieży.
prof. Marek Safjan
Prawnik i nauczyciel akademicki, sędzia, profesor nauk prawnych, specjalista w zakresie prawa cywilnego, w latach 1998–2006 prezes Trybunału Konstytucyjnego, a w latach 2009–2024 sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Bartłomiej Witucki
Adwokat, specjalista prawa własności intelektualnej i dóbr osobistych, autor licznych publikacji, w tym „Kontrakty reklamowe gwiazd i influencerów mediów społecznościowych”, „Ochrona prawna sportowego widowiska telewizyjnego”.
Lucyna Szymańska
Założycielka agencji modelingowej D’VISION oraz jedna z najważniejszych Kobiet w świecie mody w Polsce. W swojej pracy pomaga młodym, utalentowanym podopiecznym w osiągnięciu światowego sukcesu i spełnieniu swoich marzeń
Joanna Kaśnikowska
Maks to obecnie 3-cia rakieta singlowa Polski (po Hubercie Hurkaczu i Kamilu Majchrzaku). Najwyższy ranking odnotował w październiku 2024 (168 ATP). Reprezentant Polski w rozgrywkach Davis Cup.
Mariano Hood
Drugi Kapitan – trener argentyńskiej drużyny w Pucharze Davis, z którą zdobył tytuł mistrzowski. Trener wielu zawodników z czołówki rankingu ATP, m.in. Juana Manuela Cerundolo (79 ATP), Federico Delbonisa (33 ATP), Mariano Zabalety (21 ATP), Juana Ignacio Cheli (15 ATP). 2-krotny ćwierfinalista Roland Garros, reprezentant Argentyny w Pucharze Davisa.
Magdalena Sawicka
Tomek to finalista juniorskiego Roland Garros 2024. W tym samym roku zameldował się jako junior w 3-ciej rundzie Australian Open i Wimbledonu. Reprezentant Polski w rozgrywkach Davis Cup. Podczas gry w juniorskim Australian Open 2024 oddał serwis o prędkości 233 km/h, jeden z najszybszych na turnieju, wliczając w to serwisy oddane w turnieju głównym mężczyzn.
Romain Rosenberg
Romain Rosenberg jest zastępcą dyrektora wykonawczego w Professional Tennis Players Association (PTPA), organizacji współzałożonej przez Novaka Djokovicia i Vaseka Pospisila, która działa na rzecz praw i dobrostanu tenisistów na całym świecie.