Konferencja prasowa inaugurująca turniej Kozerki Open 2019

Wielki tenis zbliża się do Grodziska Mazowieckiego milowymi krokami. Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Kozerki Open 2019 już wkrótce rozpocznie się na kortach Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, przy ulicy Jowisza 92 (Kozerki), a jego inaugurację rozpoczęła konferencja prasowa, która odbyła się 23 lipca o godz. 12:00 na terenie Akademii.

Pula nagród turnieju wynosi 25 tys. USD, co plasuje tę imprezę wśród najbardziej prestiżowych, zawodowych turniejów tenisa kobiecego w Polsce, a co za tym idzie pojawią się na kortach Akademii znane nazwiska znaczących w świecie zawodniczek.

Do rozpoczęcia wielkiego święta sportowego pozostało kilka dni, ale już teraz jego organizatorzy zdradzili sporo szczegółów zbliżającego się wydarzenia tj. zgłoszone do turnieju zawodniczki, kwestie organizacyjne, imprezy towarzyszące oraz „dzikie karty”.

W spotkaniu wzięli udział: Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Rafał Chrzanowski, Szef Wyszkolenia Polskiego Związku Tenisowego, Mariusz Smysło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki, Weronika Makar, Rzecznik prasowy Kozerki Open, a panel dyskusyjny moderował Jarosław Lewandowski, dyrektor turnieju Kozerki Open.

Turniej Kozerki Open 2019 to część cyklu LOTOS PZT Polish Tour w skład, którego wchodzi 10 zawodowych turniejów z całego kraju. We flagowy projekt Polskiego Związku Tenisowego, który jest organizatorem cyklu zaangażowało się wielu partnerów – na czele z Grupą LOTOS. Cykl LOTOS PZT Polish Tour to ogromna szansa dla młodych polskich zawodników, którzy mogą zdobywać punkty bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów wyjazdów na zagraniczne turnieje.

Podczas spotkania Rafał Chrzanowski z PZT powiedział, że cieszy się z powstania nowego miejsca na tenisowej mapie Polski, jakim jest Tenis Kozerki – Jestem niezwykle szczęśliwy, że między innymi dzięki temu turniejowi, młode dziewczyny będą miały okazję zdobywania punktów do zawodowego rankingu i pierwszego doświadczenia właśnie tutaj, u nas w swoim kraju. Jestem szczęśliwy, że dajecie im Państwo, organizując ten turniej taką możliwość na naprawdę bardzo godnym obiekcie i mówię to z pełnym przekonaniem. Wiem, że jak zawodniczki przyjadą do Kozerek to będą chciały tu zostać jak najdłużej i nie tylko ze względu na to, żeby dojść do finału, ale dlatego, że jest to naprawdę dobry obiekt i w pięknym miejscu – dodaje.

Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego rozpoczął swoje wystąpienie słowami: Bardzo się cieszę, że się zdarzają tacy ludzie jak Pan – zwracając się do Jarosława Lewandowskiego, dyrektora turnieju Kozerki Open. Patrzymy na Pana z wielkim podziwem i na tyle, na ile możemy jako gmina będziemy Pana wspierali – dodaje. Burmistrz Grodziska Mazowieckiego wielokrotnie podkreślał podczas spotkania dobrą infrastrukturę, jaka jest na terenie Akademii i był pełen podziwu, co jeszcze jest w planach inwestycyjnych.

Bardzo ważne jest to, że władze gminy Grodzisk Mazowiecki istotnie wspierają działalność sportową na swoim terenie – gmina może pochwalić się już licznymi osiągnięciami w wielu dyscyplinach sportowych. To również dzięki wsparciu gminy turniej Kozerki Open 2019 może się odbyć – Gmina Grodzisk Mazowiecki jest Partnerem Oficjalnym wydarzenia.

Działalność sportowa Gminy Grodzisk Mazowiecki jest na bardzo wysokim poziomie. Jak powiedział podczas spotkania Mariusz Smysło, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji podstawą jest dobrze rozwinięta infrastruktura – Posiadamy 11 obiektów sportowych, z których korzystają kluby sportowe za darmo i to jest uważam podstawa do tego, żeby był ten rozwój i żeby te dzieci wspierać. I to gmina czyni tak naprawdę w dużej mierze to, że te kluby rozwijają się, bo jak widać  dochodzą do ogromnego poziomu – mówi w swoim wystąpieniu. Grodzisk Mazowiecki może pochwalić się osiągnięciami, jeśli chodzi o tenis stołowy, który w tym roku zdobył Mistrzostwo Polski, a także wynikami: III Liga piłki nożnej w GKS Pogoń, czy II liga Sparty w siatkówkę. Teraz może przyszedł czas na tenis ziemny, z którego gmina będzie dumna? Niewątpliwie może to zapoczątkować nadchodzący turniej w Kozerkach.

Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Kozerki Open 2019 rozpocznie się 29 lipca. Po dwóch dniach gier eliminacyjnych, 30 lipca po południu rozpocznie się turniej główny. Finały zaplanowano na sobotę 3 sierpnia (debel) i niedzielę, 4 sierpnia (sigiel). Wstęp na korty będzie dla wszystkich bezpłatny.

Organizatorzy poinformowali, że do turnieju Kozerki Open 2019 zgłosiły się takie zawodniczki z Polski jak:

Czwartą dziką kartę do eliminacji przyznano zawodniczce z Niemiec, Constanze Stepan, która trenuje w Polsce z polskim trenerem.

Spośród zawodniczek z zagranicy na uwagę zasługują na pewno Clara Tauson, która w tym roku wygrała juniorskie Austalian Open, była w Zielonej Górze podczas turnieju Fed Cup, także Maryna Zanevska, która ma za sobą przeszłość w pierwszej setce WTA oraz wiele innych jak Ulrikke Eikeri, czy Polina Leykina.

Oprócz organizacji samych rozgrywek przez cały tydzień zaplanowano również liczne imprezy towarzyszące, aby sprostać oczekiwaniom zarówno zawodniczek jak i kibiców. Głównymi imprezami towarzyszącymi są: turniej dla dzieci KIDS CUP (piątek, 2.08), KIDS DAY, czyli cały dzień atrakcji dla dzieci (sobota, 3.08, godz. 11:00 – 18:00) oraz amatorski Turniej Padla (niedziela 4.08). Dodatkowo Akademia Tenisowa Tenis Kozerki zadbała o liczne atrakcje dla kibiców i po każdym meczu od piątku do niedzieli odbędą się losowania wartościowych nagród, których fundatorami są partnerzy turniejowi. Szczegółowa agenda turniejowa wraz z planowanymi atrakcjami znajduje się na stronie oficjalnej turnieju: www.KozerkiOpen.pl

W tym roku turniej Kozerki Open 2019 o randze ITF W25 odbędzie się na kortach Tenis Kozerki po raz pierwszy. Organizatorzy mają nadzieję, że wpisze się on na stałe do światowego kalendarza ważnych imprez tenisowych, a jego ranga będzie wzrastać z roku na rok. Jak powiedziała podczas spotkania Weronika Makar, rzecznik prasowy Kozerki Open –  Mamy nadzieję, że nasz turniej odbije się szerokim echem zarówno w mediach, jak i w świecie polskiego tenisa, co przyczyni się też do jego rozwoju. Na to ciężko pracujemy i mamy nadzieję, że dla Akademii będzie to szansa, aby pokazać, że jesteśmy świetnym ośrodkiem, gdzie wysoko sobie stawiamy cele i prężnie je realizujemy.

Do turnieju został już niespełna tydzień, a te osoby, które nie będą mogły przybyć na korty, obejrzą mecze w internecie, ponieważ organizatorzy zadbali o livestreaming z kortów na stronie turniejowej. Dodatkowo codzienne relacje sportowe, wywiady z zawodniczkami, gośćmi specjalnymi zostaną publikowane na stronie, społecznościach oraz kanale youtube.

Oprócz wymienionych wyżej, partnerami turnieju są również: Centrum Rehabilitacji Żabia Wola, Kriosystem Life & Care, Editt Cosmetics, IKSEL Studio Reklamy, Jantar, Oshee.

Hotelem turniejowym jest Hotel Afrodyta Business & SPA w Radziejowicach

Medialnie turniej wspierają: Jedynka Polskie Radio, Gazeta Bogoria, Radio Bogoria, WPR24.pl, Grodzisk News, Głos Żyrardowa i Okolicy, Tenis Klub oraz portaltenisowy.pl.

Oficjalna strona turniejowa: www.KozerkiOpen.pl

Fanpage turnieju: https://www.facebook.com/KozerkiOpen/

Kontakt dla mediów: Weronika Makar, Rzecznik prasowy Kozerki Open 2019, weronika.makar@teniskozerki.pl, 519 303 515.

Poprzedni wpis
Turniej dla dzieci KIDS CUP!
Następny wpis
Bolek Szmyd poprowadzi treningi w Akademii Tenisowej Tenis Kozerki!