Mistrzostwa Polski U12 tym razem w Kozerkach!

Na kortach tenisowych w Kozerkach trwają Mistrzostwa Polski U12. Eliminacje już się zakończyły i tym samym rozpoczęły się zmagania o medale w turnieju głównym.

Mistrzostwa Polski U12 to jeden z najważniejszych turniejów w kategorii wiekowej 10-12 lat w Polsce. Tym bardziej cieszy, że w tym roku turniej ten po raz pierwszy odbywa się w naszej tenisowej stolicy Polski – w Kozerkach. W ostatnim czasie w Kozerkach, poza halą tenisową z kortami krytymi, powstały też kolejne korty ceglane. Łącznie Akademia Tenisowa dysponuje już 21 kortami, co pozwala jej realizować co raz większą ilość turniejów tej rangi.

W Mistrzostwach Polski U12 w turnieju eliminacyjnym, który odbył się minioną sobotę i niedzielę , udział wzięło aż 48 dziewczynek i chłopców z całej Polski, w wieku 10-12 lat . Do turnieju głównego zakwalifikowały się 32 osoby. We wtorek miejsce miało też oficjalne otwarcie turnieju, które poprowadził Jakub Nijaki Head Coach Akademii Tenisowej Tenis Kozerki. Finał mistrzostw odbędzie się w piątek 30 czerwca. Turniej rozgrywany jest na 7 kortach ceglanych. Całe wydarzenie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Tenisowego.

Pierwsze rundy singla wystartowały już w poniedziałek. U chłopców pierwszym rozstawionym jest Solarz Mikołaj z klubu SOLIDNI Niepołomice, drugim rozstawionym jest Emil Drobko z Sopot Tenis Klub.

W kategorii dziewcząt z nr 1 jest Kądzielska Oliwia z Krzycka Park- sekcja tenisa WKS Śląsk Wrocław, nr 2 to Jędrzejak Lilly z Klub Sportowy Calisia Tenis Pro.

Do turnieju głównego zakwalifikowała się także, trenująca na co dzień w Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, Maja Muszał. Trzymamy kciuki za Maję i życzymy powodzenia wszystkim młodym tenisistom.

Zadanie publiczne pn. „Wydarzenia sportowe i rekreacyjne na terenie Akademii Tenisowej Tenis Kozerki dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Poprzedni wpis
DZIEŃ OTWARTY kompleksu Kozerki! | WSTĘP WOLNY
Następny wpis
Kup bilet na LOTTO KOZERKI OPEN – ATP Challenger Tour 100!